תרגילי לאחר ניתוח בטן

סקירה כללית

פעילות גופנית היא מרכיב חשוב של מחלים לאחר ניתוח הבטן בגלל אי ​​פעילות גופנית עלולה לגרום שבר. השרירים של הבטן להחליש כי החתך עובר שריר ו fascia, שהוא רקמת חיבור. זה גם ישפיע לרעה על היציבה שלך ואת האיזון. יש תרגילים שאתה יכול לעשות מיד לאחר הניתוח ואת אלה כי ייתכן שיהיה עליך לחכות כמה שבועות לעשות. הרופא שלך יעשה את השיחה האחרונה על מה אתה מוכן ומתי.

משאבות הקרסול

משאבות קרסול הם פשוט להזיז את הקרסול מעלה ומטה. אתה צריך לעשות את זה כל שעתיים בזמן שאתה שוכב במיטה במהלך ההתאוששות כדי לקבל זרימת לתוך הקרסוליים והרגליים. כדי לעשות את הקרסול, רגל אחת רגל אחת, כאילו לוחצת על דוושת הדלק. ואז, dorsiflex את הרגליים על ידי משיכת בהונות כלפי מעלה לעבר השוקיים שלך כאילו לשחרר את הגז. חזור עם הרגל השנייה והצדדים החלופיים.

הליכה

הליכה קצרה מרחקים לאחר ניתוח הבטן מסייע להגביר את זרימת הדם. קח טיולים קצרים כמה פעמים ביום עם סיוע של אחות או עוזר. אל תנסה ללכת רחוק מאוד או לנוע במהירות.

רם עכוז

להרים את הישבן הוא תרגיל הליבה קל עבור glutes ואת הגב התחתון. שמור ABS שלך לחצה בחוזקה במהלך הישבן להרים את התרגיל גם לעבוד את שרירי הבטן. כדי לבצע את הישבן, לשכב על הרצפה או המיטה עם הראש מונח על הכר. הרפי את זרועותיך לצדדים, כפות הידיים כלפי מטה. תביא את הרגליים על 8 עד 12 אינץ ‘מן הישבן שלך כך הברכיים כפופות קצת פחות מ 90 מעלות. הרגליים מקבילות זו לזו ומצביעות קדימה. לאחר מכן, סוחטים את גלוטס כאילו יש לך רבע בין הלחיים שלך ולהרים את הישבן שלך באוויר. עבור רק גבוה ככל מרגיש נוח ולא גבוה יותר מאשר המרחק שמכניס את הגוף שלך בשורה של הברכיים לכתפיים. תחתון את הישבן לאט בחזרה למטה.

ראש הרם

להרים את הראש הוא תרגיל עבור ABS כי אתה יכול לעשות בערך 10 עד 14 ימים לאחר הניתוח. אתה יכול לעשות אחת של כמה וריאציות. אפשרות אחת היא לשכב על הפנים על הרצפה או המיטה שלך לכופף את הברכיים, הנחת הרגליים על שמונה סנטימטרים מן הישבן שלך. שים את הידיים מאחורי הראש עם המרפקים כפוף. לאחר מכן, לחץ על הגב התחתון לתוך הרצפה והחזק את שרירי הבטן. תביא את הסנטר לכיוון החזה שלך מבלי לתת לגב התחתון שלך להופיע. לנשום החוצה כמו שאתה עושה זאת. תחתון את הראש, אפשרות שנייה מתחילה בדיוק כמו אפשרות אחת, אבל כאשר אתה נושף ולהרים את הראש, בצע עם הכתפיים עד ששניהם נמצאים מחוץ לרצפה. הקפד לשמור על הגב התחתון שטוח. אפשרות 3 היא לשכב את הברכיים על הרצפה, הראשון בצד ימין ולאחר מכן בצד שמאל בעת להרים את הראש והכתפיים. זה מדגיש את השרירים אלכסוני על צידי הבטן.