חמישה שלבים של hiv & עזרי

סקירה כללית

HIV הוא ראשי תיבות של נגיף החיסונים האנושי, הנגיף שגורם לאיידס, או נרכש תסמונת חוסר החיסון. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) מדווח כי הנגיף תוקף את המערכת החיסונית, ובסופו של דבר משאיר את הגוף נוטה למספר סוגים שונים של זיהומים. ה- CDC מעריכה כי כ -1.1 מיליון אנשים חיים כיום עם HIV או איידס. אדם יכול להיות נגוע ב- HIV, אבל עדיין לא יש איידס, כי הנגיף עדיין לא החלישה קשות את המערכת החיסונית. המחלה בדרך כלל בעקבות התקדמות של חמישה שלבים.

זיהום חריף

AIDS.gov, משאב שסופק על ידי מחלקת הבריאות ושירותי האנוש בארה”ב, מדווח כי זיהום חריף מתרחש בתוך שבועיים עד ארבעה שבועות לאחר ההדבקה ב- HIV. הסימפטומים של דלקת חריפה דומים שפעת רעה או, כפי AIDS.gov מתאר את זה, “שפעת הגרוע ביותר אי פעם.” במהלך שלב ההדבקה החריף, AIDS.gov מדווח כי כמויות גדולות של וירוסים מופקות בגוף, ותוקפות תאי CD4 T, שהם סוג אחד של תא שמרכיב את המערכת החיסונית. בסופו של דבר הגוף מחזיר את הנגיף לרמות נמוכות, וספירת תאי ה- CD4 גדלה.

חביון קליני

השלב הבא של זיהום HIV הוא חביון קליני, תקופה אשר עשויה להאריך במשך מספר שנים, כאשר האדם הנגוע לא מרגיש שום סימפטומים. Thebody.com, משאב HIV / איידס מקוון, מדווח שלעתים קרובות הרמז היחיד שאדם נגוע בווירוס HIV הוא שהוא יבחן בחיוב בבדיקת HIV. בנוסף, הוא עשוי להיות גדול יותר מאשר נורמלי בלוטות הלימפה. AIDS.gov מדווח כי שלב זה יכול להימשך תקופה של שמונה שנים או יותר.

שלב מוקדם איידס

בשלב מוקדם של איידס מתרחשת כאשר המערכת החיסונית של הגוף נפגעת מספיק כדי להיות רגישים כמה זיהומים חיידקיים, ויראליים ופטריות קלה. בשלבים המוקדמים של איידס, thebody.com מדווח כי אדם עלול להיתקל תסמינים קלים כגון פריחות בעור, עייפות, הזעות לילה, ירידה במשקל קל עור פטרייתי זיהומים. המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות (NIAID) מדווח כי כאב ראש ועייפות הם גם תסמינים נפוצים של איידס בשלב מוקדם.

איידס בינוני

השלב האמצעי של האיידס מאופיין, על פי thebody.com, כעל עלייה בחומרת זיהומים. אדם עלול להיתקל זיהומים פטרייתיים מטרידים של הפה או הנרתיק שנקרא תראש, אשר מתבטאת כסרט לבן או צהוב שעלול לגרום לגירוי. Thebody.com מדווח כי תסמינים אחרים האופייניים לאיידס בשלב הביניים כוללים: הידבקות בפה ובאיברי המין (פצעים קרים), שלשולים, ירידה דרמטית יותר במשקל וחום מתמשך.

באיידס בשלב מאוחר, זיהומים עלולים להפוך את האדם הנגוע באופן עקבי ולעתים קרובות חולה מאוד. Thebody.com מדווח כי זיהומים אלה כוללים Mycobacterium avium מחלה מורכבת (הנגרמת על ידי פטריה) Pneumocystis carinii דלקת ריאות (הנגרמת על ידי חיידקים), ו cytomegalovirus (הנגרמת על ידי וירוס). NIAID מדווח כי שלשול חמור כרונית, הזעות לילה אינטנסיבי, אובדן זיכרון, דיכאון והפרעות אחרות של המוח עלולה להתרחש באיידס בשלב מאוחר. יתר על כן, האדם עשוי לפתח סוג של סרטן שנקרא סרקומה של קפוסי אשר גורם כתמים אדומים, חומים או סגולים על העור של הפנים.

איידס בשלב מאוחר