חוסר תחושה באצבעות

נוירופתיה היקפית סוכרתית

הסימפטומים של קהות האצבע לא צריך להתעלם. קהות באצבעות יכולה להיות סימן למצב רפואי קשה. מהקלדה לכתיבה, ירידה ברגשות האצבעות משפיעה על יכולתו של אדם לבצע משימות יומיומיות. תסמינים נוספים כוללים חוסר תחושה ביד, עקצוץ, צריבה ותחושת “סיכות ומחטים”. אדם החווה חוסר תחושה באצבעות צריך לחפש טיפול רפואי כדי לזהות את התנאים הבסיסיים. טיפול חירום הוא הציע אם קהות מתחיל לעלות על הזרוע, והוא מלווה שיתוק ובלבול, מייעצת MayoClinic.com. אלה הם סימפטומים של שבץ ודורשים התערבות רפואית מיידית.

תסמונת התעלה הקרפלית

נוירופתיה סוכרתית, או נזק עצבי, גורם קהות ועקצוצים באצבעות, כמו גם ברגליים. כלי הדם המחוברים לעצבים בידיים וברגליים של אדם עם סוכרת נפגעים על ידי עלייה ברמת הסוכר בדם. הנזק מתרחש עם הזמן כמו התקדמות סוכרת. על פי איגוד הסוכרת האמריקני, כמעט מחצית מכל האנשים עם סוכרת יש צורה כלשהי של נזק עצבי, אם כי נזק עלול להשפיע על כל חלק של הגוף. תסמינים נוספים של נוירופתיה כוללים את הידיים מרגיש חם מאוד או קר, או את התחושה של לבישת כפפות. ניהול רמות הגלוקוז בדם הוא המפתח למניעת נוירופתיה, או כדי למנוע את הגדילה שלה, מדווחת האגודה האמריקנית לסוכרת.

האצבע השבורה

תסמונת התעלה הקרפלית, המקושרת לעיתים קרובות להקלדה נרחבת על המקלדת, היא מצב שכיח הקשור בחוסר תחושה באצבע. המנהרה הקרפלית היא מבנה דמוי צינור הממוקם לאורך הצד של כף היד. הצינור מחזיקה ומגן על העצב הראשי המוביל את היד ואת הגידים הקשורים. לחץ המונח על העצבים מייצר סימפטומים, כגון קהות האצבע, קשורה בדרך כלל עם תסמונת התעלה הקרפלית. MayoClinic.com מדווח כי קהות קשורה למצב הוא הרגיש לעתים קרובות את האגודל, מדד האצבעות באמצע. אצבע הזרת נפוצה רק לעתים רחוקות. אדם בדרך כלל חשים את קהות האצבעות בזמן נהיגה, מחזיק ספר או עיתון או לאחר שינה. תסמינים נוספים כוללים הקרנת כאב וחולשה כללית בידיים.

אצבע שבורה גורמת קהות, כמו גם נפיחות, רוך וחוסר יכולת להזיז את האצבע. האקדמיה האמריקנית למנתחים אורטופדיים מייעצת שאצבע שבורה אינה פציעה קלה, ולא קבלת טיפול נאות עלולה להוביל לסיבוכים חמורים. שבר באצבע לוקח בערך שישה עד שמונה שבועות כדי לרפא. הטיפול כולל צילום רנטגן, כמו גם סדק כדי לשמור על האצבע השבורה מיושר כראוי. שברי אצבע חדים דורשים ניתוח, סיכות וברגים מחזיקים את העצמות במקומן.