סכנות בריאותיות של פירות הדר

סקירה כללית

הדרים מתארים פירות חומציים, חומצה אסקורבית גבוהה, השם הכימי של ויטמין C. תפוזים, אשכוליות, לימונים, לימס, מנדרינות, טאנגלו, מנדרינים, פומלוס, קלמנטינות וקומקואטס הם דוגמאות של פירות הדר. פירות אלה עשויים לספק יתרונות בריאותיים, כגון סיוע בהפחתת הסיכון לסרטן של מערכת העיכול והנשימה, על פי מחקר של רוברטו Foschi שפורסם בחודש פברואר 2010 בעיה של סרטן גורם ושליטה בשנת 2010. עם זאת, פירות הדר עשוי גם להציג בריאות סכנות.

גידול פטריות

פירות הדר הם נוטים לזיהום על ידי פטריות בחווה, במהלך הקציר וההובלה ופעם מזונות נרכשו על ידי הצרכן. מחקר של ואלרי טורנס, שפורסם בגיליון נובמבר 2005 של כתב העת הבינלאומי למיקרוביולוגיה של מזון, עולה כי 83% מדגימות הדר יש צמיחה פטרייתית של משפחות אלטרנטיבה, קלדוספוריום, פניצ’יליום, פוסריום, יחד עם שמרים ו פטריות אחרות ברמות הנעות בין 25% ל -100% של פירות שנבדקו. תבניות מסוימות עשויות לגדול ולייצר מיקוטוקונים, בעוד שמרים ושמרים מסוימים עלולים לגרום לאלרגיות או לזיהומים.

רעילות Biphenyl

Biphenyl הוא כימיקל המשמש באריזה של פירות הדר כדי למנוע צמיחת פטריות. הסוכנות להגנת הסביבה בארה”ב מסבירה שחשיפה חריפה לרמות גבוהות של ביפניל עלולה לגרום לגירוי בעור ובעור ולהשפעות רעילות על הכבד, הכליות ומערכות העצבים המרכזיות והפריפריות. סימפטומים של חשיפה חריפה ל- biphenyl כוללים כאבי ראש, עיכול, בחילה, כאבים במערכת העיכול, כאבים וחוסר תחושה של הגפיים ועייפות כללית. חשיפה כרונית ל- biphenyl מתאפיינת בתסמינים המשפיעים על מערכת העצבים המרכזית שלך, כולל כאבי ראש, רעד, נדודי שינה, עייפות, ליקוי חושי ושינויים במצב הרוח.

אינטראקציות בין תרופתיות

מיץ אשכולית, אשכוליות ופרי הדר, כגון פומלוס ותפוזים מסביליה, עלולים להפריע לסוגים שונים של תרופות מרשם. כימיקלים מסוימים אשכוליות ופירות הדר אחרים עשויים לעכב אנזימים כי לשבור תרופות במהלך העיכול. כאשר זה קורה, רמות גבוהות יותר ולעתים מסוכנות של תרופות להישאר בגוף שלך, להגדיל את העוצמה ואת הסיכון שעלול להגדיל את הסיכון לתופעות לוואי חמורות. או לחסל את מוצרי האשכוליות מהדיאטה שלך או לקחת את התרופה ואת המוצר אשכולית בזמנים שונים, לפחות שעתיים לפני או לאחר התרופה. דוגמאות של תרופות שעשויות להיות אינטראקציה עם פירות הדר כוללים simvastatin עבור כולסטרול גבוה, buspirone חרדה, sertraline עבור דיכאון saquinavir עבור זיהומים ויראליים. מחקר שנערך על ידי Jari Lilja, M., שפורסם ב British Journal of Clinical Pharmacology בשנת 2004, הגיע למסקנה כי אפילו כוס אחת של מיץ אשכוליות, שצולמה מדי יום, מגדילה את ריכוז הפלסמה של סימבסטטין ב -360%. יתר על כן, המחקר דיווח כי מיץ אשכוליות עשוי להגדיל את הסיכון של תופעות לוואי של simvastatin.