סוגים בריאים של מתכת עבור כלי בישול

סקירה כללית

איומים בריאותיים עשויים להיות אורבים אפילו כלי בישול אתה משתמש כדי להכין את הארוחות של המשפחה שלך. מחבתות טפלון מצופות מסכנות את המשתמשים. הם כוללים בליעה של חתיכות זעירות של ציפוי רעילים ושאפת גז רעיל ניתנה במהלך הבישול. אלומיניום מחבתות ליץ אלומיניום לתוך מזון, במיוחד כאשר הם משמשים לבשל מזון חומצי, כגון רוטב עגבניות. אלומיניום חשוד להיות הגורם לבעיות בריאות. חלופות בטוחות בישול כלי מטבח זמינים, והם מציעים חימום טוב תכונות הבישול ללא חשש רעלים או מתכות כבדות לשטוף לתוך המזון שלך.

פלדת אל – חלד

כלי בישול נירוסטה זמין סגסוגות שונות, עם 10/18 להיות הבטוחה ביותר. זה מציין 10 אחוזים של מתכת הוא ניקל, אשר מספק את ברק, ו -18 אחוזים הוא כרום, מה שהופך את המתכת הלא קורוזיביים. מחבתות נירוסטה עשויה להיות שכבה של נירוסטה על פני נחושת או הליבה אלומיניום. הליבה מספקת העברת חום טובה, נירוסטה מספקת משטח בישול בטוח. נירוסטה עשוי ליץ כמויות קטנות של ניקל בנסיבות מסוימות, אשר יכול להיות חשש לאלה עם אלרגיות ניקל.

ברזל יצוק

ברזל יצוק כלי בישול הוא חסון לאורך זמן. חסרון אחד הוא שזה יכול להיות כבד להרים במהלך ניקוי ובישול. ברזל יצוק חייב להיות מתובל כדי ליצור את המאפיינים הטבעיים שאינם מקל שלה כדי למנוע חלודה, כלי בישול ברזל יצוק חדש הוא מראש מתובל ומוכן לשימוש. כמויות זעירות של ברזל יכולות לשטוף כלי בישול מברזל יצוק לתוך המזון. ברזל leached נחשב מקור מועיל של מזין זה, על פי אוניברסיטת קלמסון. כמה ברזל מודרני מצופה אמייל או קרמיקה, אשר נותן לו טיפול קל, משטח בישול עמיד עם לא שטיפת.

טִיטָן

טיטניום הוא מתכת לא רעיל, biocompatible המשמש למטרות רפואיות רבות, כגון מכשירים, מכשירים להשתלת שיניים ומחליפים משותף. טיטניום הוא קל משקל חזק מאוד. כלי בישול טיטניום משתמש בסיס אלומיניום אפילו העברת חום והפצה. הלא נקבובי, שאינם מקל טיטניום החיצוני פני השטח אינו מאפשר לכל אלומיניום כדי ליץ דרך. ניקוי קל, פשוט לשטוף ולנגב יבש. מזון לא מקל טיטניום. שמן או מים אין צורך לבשל מזון מחבת טיטניום, כך מזון שומרת יותר טעם וחומרים מזינים.