תרופות ביתיות לנפיחות רגליים ואי ספיקת כליות

סקירה כללית

תרופות ביתיות מסוימות וטיפולים טבעיים עשויים להיות מועילים למחלת כליות כרונית, או אי ספיקת כליות, ונפיחות במקביל המתרחשת ברגליים. הקרן הלאומית לכליות מדווחת כי יותר מ -20 מיליון אנשים בארה”ב סובלים מבעיה כלשהי של כליות. תרופות הבית בצורה של תוספי עשבי תיבול עשוי לייצר תופעות לוואי, אז להתייעץ עם רופא בריאות לפני תחילת כל טיפול חדש.

שֵׁן הַאֲרִי

שן הארי, גן משותף עשב בארצות הברית, הוא למעשה צמח רב עוצמה המשמש במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות. שן הארי הוא גבוה ב oxalates, אשר כאשר נצרך בשילוב עם מזונות עשירים סידן לאגד את הסידן במעי הדק ומעיים, מתן הגנה מפני סידן אוקסלט אבנים בכליות, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי.שן הארי נחשב גם יעיל, עשוי להיות מועיל בהסרת נוזלים עודפים בצורת קרסוליים ורגליים בגלל בצקת המתפתחת במהלך מחלת כליות. אפשר להאכיל את הירקות בשן הארי בסלטים או מבושלים, או להכין תה מן העשב המיובש.שן הארי אינו בשימוש על ידי אנשים הנוטלים תרופות משתנות, אלא אם כן תחת פיקוחו של רופא בריאות. אנשים עם סוכרת צריך לנקוט זהירות בעת נטילת שן הארי, כי זה עשוי להפחית את הסוכר בדם הוריד את ההשפעות של התרופות שלהם.

שורש ברדוק

צמחי מרפא נוספים המשמשים צמחי מרפא בשתי צמחי מרפא מזרחיים ומערביים הוא שורש העמודים. שורש Burdock ידוע בעיקר בשם ניקוי הדם, על פי אתר אינטרנט עשבי תיבול עירוני. יש לה גם תכונות אנטי דלקתיות, אם כי לא הושלמו מחקרים מדעיים כדי לתמוך בראיות אנקדוטיות אלו: שורש בורדוק עשוי להיות שימושי במיוחד כדי לסייע בהסרת נפיחות מרקמות עוריות ברגליים וברגליים. זה יכול להיות מיושם באופן מקומי כמו poultice או בשימוש גלם סלטים מיובשים בתה. אם העלים של הצמח bondock משמשים באופן מקומי, לפעמים שערות קטנות שלהם עלול לגרום לגירוי בעור ופריחה על קשר. הפסק להשתמש ב bondock אם זה קורה להתייעץ עם רופא בריאות אם התסמינים נמשכים.

חמוציות

חמוציות ומיץ אוכמניות הראו יעילות מסוימת במניעת היווצרות של סוגים מסוימים של אבנים בכליות אצל אלו עם מחלת כליות, כך מדווח העיתון הבריטי לאורולוגיה. מיץ חמוציות ידוע גם להיות סוכן יעיל בלחימה זיהומים בדרכי השתן התחתונה, בשל התוכן שלה גבוהה ויטמין C, תכונות אנטיבקטריאליות ונוכחות של אנתוציאנין, נוגד חמצון רב עוצמה. מיץ חמוציות עשוי גם להיות מועיל בהפחתת בצקת בכפות הרגליים והקרסוליים כי זה מגרה השתנה מוגברת ושטיפת הכליות. The British Journal of Urology ממליצה לשלב 1 כוס מיץ חמוציות טהור עם 3 כוסות מים ולשתות את כל התוכן היומי כמה מנות. השתמש רק מיץ חמוציות טריים או תמצית חמוציות לא ממותקים. אין להשתמש בכל מיץ חמוציות מוכן מסחרית, אלא אם הם 100 אחוז חמוציות.