התקף התקף לב עם קהות בזרועות ובידיים

סקירה כללית

קהות בזרועות או בידיים יכולה להיגרם על ידי מגוון של עצבים או כלי דם תנאים. עם זאת, כמה מהם רציניים יותר מאחרים. זרוע וחוסר תחושה קהות יכולים להיות סימן להתקף לב – מצב מסכן חיים. חפשו טיפול רפואי מיידי אם אתם חושדים שיש לכם התקף לב.

חוֹסֶר תְחוּשָׁה

זרוע ו קהות יד היא לא סימפטום נפוץ של התקף לב. עם זאת, זה יכול להתרחש, והוא נפוץ יותר אצל נשים מאשר גברים. קהות עלולה להתרחש בזרוע אחת או בשתי הידיים, כמו זרימת הדם לאזורים אלה פוחתת. בגלל חוסר תחושה בידיים ובידיים הוא סימפטום נפוץ של הרבה פחות רציני תנאים, זה יכול להיות overlooked כמו סימפטום של התקף לב.

חוסר נוחות בחזה

הזרוע ואת קהות היד עשוי להיות מלווה אי נוחות בחזה – סימפטום קלאסי של התקף לב. זה יכול להיות תחושה ריסוק או צריבה, או להרגיש כמו לחץ ולא כאב חד. פחות נפוץ, הכאב עשוי להיות יותר סכין או דקירה. המקום הקלאסי ללחץ, כאב או כאב הוא ממש מאחורי עצם החזה, בצד שמאל של החזה. בדרך כלל, כאבים בחזה או אי נוחות עולה במשך הדקות הראשונות ולאחר מכן מתחיל להקטין בעוצמה.

כאב גוף עליון

חלק מהחולים הסובלים מהתקף לב עשויים להבחין כי כאב החזה שלהם נראה כאילו מקרינים כלפי חוץ, על זרועותיהם – באותו אזור שבו תחושת חוסר תחושה. כאב זה נוטה להימשך זמן רב יותר מאשר כאבים בחזה, ויכול להיות מלווה בכאב בלסת, בגב או בצוואר. זהו סימפטום נפוץ של התקף לב והוא עשוי להיראות לעתים קרובות יותר אצל גברים מאשר אצל נשים.

תסמינים אחרים

הזרוע או קהות הידיים מלווה הזעה פתאומית, כבד עשוי להיות סימן להתקף לב. אתה עלול גם להרגיש עייפות לא נורמלית או לחוות בחילה או הקאות. קוצר נשימה נפוץ גם במהלך התקף לב.