דוגמאות של תוספי מזון

כימיקלים מתווספים בדרך כלל מזון כדי לשפר אותם, אבל לפעמים השינויים פגע בריאות האדם. ביטחונם נותר שנוי במחלוקת. מינהל המזון והתרופות האמריקני מפקח ומסדיר את הכימיקלים שנוספו למאכלים. הוא גם מציג חדשים ואוסר על אלה עם ביטחון מפוקפק. “מוכר בדרך כלל כרשימה בטוחה,” GRAS, מכיל כ -700 תוספים מאושרים כיום.

אחד מתוסף הטעם הנפוץ ביותר, ממתיקים מלאכותיים לבוא בצורה של אספרטיים, סוכרלוז וסכרין. שמותיהם של רוב הממתיקים מסתיימים ב- “-ose”, כגון סוכרוז, לקטוז ומלטוז. סוכר אלכוהול להוסיף קצת מתיקות למזון עם פחות קלוריות הוסיף מאשר סוכר. הם מסתיימים “-ol”, כמו manititol, sorbitol ו xylitol. כדי לשפר את הטעם המלוח, תעשיית המזון משתמשת בכימיקלים כגון סודיום ציטראט, trisodium ציטראט מונוסודיום גלוטמט. משפר טעמים רבים גם כפול משמרים או מרחיבי חיים.

מלבד כימיקלים ומלח, מספר תוספים מרחיבים את חיי המדף של מזונות רבים. המכונה “חומרים משמרים”, הם להדוף את מיקרואורגניזמים שגורמים קלקול מזון. לעתים קרובות נבגי עובש מופיעים על לחם או מזווה עש לתקוף מוצרים יבשים אחרים. חומרים משמרים נפוץ כוללים סידן propionate, נתרן חנקתי, sulfites, nitrites ו חנקות. Butylated hydroxyanisole, BHA, וכן תרכובת קשורה, hydroxytoluene butylated, BHT, לעתים קרובות מתווספים מזונות כדי לשמר שומנים.

דוגמאות בקטגוריה זו כוללות פוספט tricalcium, סוכן antaking, lecithin, מתחלב, חומצה alginic ו מסטיק xantham, bulking ו עיבוי סוכנים וחומצה stearic, משפר זיגוג. תוספים אחרים כוללים את אלה לשיפור הצליפה, התשישות וקביעות הצבע. כאשר שני מרכיבים או יותר מתערבבים יחד, הייצוב הופך לבעיה. לדוגמה, מים ושמן אינם מתערבבים באופן טבעי, ולכן כאשר מזון מעובד כולל מרכיבים עם תכונות אלה, כימיקל מתווספה כדי לעודד ערבוב מלוכדת.

משמש כדי לשמר צבע, כמו גם אספקת צבע למזון ומשקאות, צבעים צביעה קיימים הן צורות טבעיות סינתטי. צבע מזון משחק תפקיד בהפיכת מזון טעים יותר, כי צבע מגרה את העיניים ומשפר תפיסה של טעם. FDC אגם כחול מס ‘2, סגול BNP, חום FK, Kokum אדום, קרמל ירוק S הן כמה צבעים בשימוש כרגע. צבעים מסיסים במים אלה הופכים אותם לבחירה טובה בסודה, תה ומשקאות שאינם מוגזים.

סקירה כללית

משפרי טעם

שמרנים

מייצבים ו תחליבים

צביעה סוכנים