תסמינים לסרטן העצם

סקירה כללית

סרטן העצם של הירך נובע מהגידול הממאיר של הגידול בעצם הירך. סרטן הנגרם מעצם העצם, הידוע בכינויו סרטן העצם העיקרי, הוא נדיר ביותר, והוא מהווה פחות מאחוז מכלל מקרי הסרטן, על פי המכון הלאומי לסרטן. הרופאים מאבחנים כ -2,300 מקרים חדשים של סרטן עצם ראשוני בכל שנה בארצות הברית.

כְּאֵב

התסמין השכיח ביותר של סרטן העצם הוא כאב, שהוא בדרך כלל מקומי לאתר הגידול. חולים עם סרטן העצם מתארים לעיתים קרובות את הכאב ככואב ומשעמם, על פי דיווחים ממרכז הבריאות של אוניברסיטת קונטיקט. הכאב עלול להחמיר עם פעילות או עלול להיות מושפע פעילות. הכאב יכול להיות חמור מספיק כדי להעיר חולים משינה במהלך הלילה. במקרים מסוימים, הגידול אינו גורם לכאב עד לפגיעה נוספת בקרבת הגידול, דבר הגורם לגידול להתחיל לכאוב.

חולשת העצם

כמו הגידול גדל ומתפשט דרך הירך, עצם הירך יכול להיות חלש מבולבל מבחינה מבנית. מומחי המרכז לסרטן הזיכרון ממלכת סלואן-קטרינג מאשרים שסרטן עצם הירך גורם לסיכון מוגבר לשבר בעצם הירך. ירך שבורה גורמת כאב עז וחולשה קשה.

סימפטומים נוספים

סרטן העצמות של היפ יכול גם לגרום לתסמינים כלליים יותר, כולל חום והזעות לילה, שהן תקופות של הזעה אינטנסיבית המתרחשות במהלך שעות שינה. סרטן של עצם הירך עלול גם לגרום עייפות וחוסר כללי של אנרגיה. האזור סביב הגידול עלול גם להיות מודלק ונפוח. במקרים מסוימים, סרטן עצמות הירך יכול להשפיע על האופן שבו אנשים הולכים, גורם למעידה, וכתוצאה מכך נופל יותר סיבוכים שבר.