מזון לאכול להילחם זיהומים שמרים

סקירה כללית

זיהומים שמרים הם תופעה שכיחה עבור נשים רבות ולגרום תסמינים לא נוח, כולל שריפה, גירוד, דלקת פריקה עבה, דוחות MayoClinic.com. טיפולים רבים ללא מרשם קיימים שיכולים לרפא את זיהום השמרים שלך. מזון עשוי להיות דרך אחרת לטפל בזיהום שלך מבלי שתצטרך להסתמך על תרופות. הוספת כמה מאכלים ספציפיים לתזונה שלך עשוי לעזור זיהום שמרים שלך לנקות מהר יותר.

יוֹגוּרט

יוגורט מכיל תרביות אקטיביות פעילות של חיים, שעלולות להיפטר מהגוף של זיהום שמרים, מציין ביאטריס טראום האנטר, מחבר הספר “מזון פרוביוטי לבריאות טובה: יוגורט, כרוב חמוץ ומזון אחר”. זיהום שמרים מתרחשת כאשר האיזון של חיידקים טובים הנרתיק שלך מוטרד על ידי הפלישה של חיידקים רעים המוביל זיהום. אכילה יוגורט מחדש את הגוף של החיידקים הטובים הדרושים כדי להילחם בזיהום. אכילת קרטון של יוגורט כל יום בעת שיש זיהום שמרים עשוי לעזור לך להתאושש מהר יותר עשוי גם למנוע הישנות, האנטר קובע. מזונות אחרים המספקים פרוביוטיקה כוללים מזון מותסס, כגון קפיר וכרוב כבוש.

שׁוּם

שום יכול להיות בעל השפעה ריפוי חזקה על זיהום שמרים, אוניברסיטת מרילנד מרכז רפואי הערות. השום מפסיק את הצמיחה של שמרים שגורמת זיהום שלך כך הגוף שלך יכול להיפטר הפולשים מהר יותר. החומר השום המוביל טעם חריף הוא אותו נכס שיכול להרוס חיידקים שמרים, אשר למעשה מטפל זיהום שמרים שלך. נסה לאכול אחד שיני שום בכל יום מתחיל כאשר אתה מתחיל לחוות סימפטומים כדי לעזור להקל על אי הנוחות שלך מהר יותר ולמנוע זיהומים עתידיים.

אֶשׁכּוֹלִיוֹת

אשכולית היא מקור טוב של ויטמין C, אשר יכול לעזור לדכא זיהום שמרים וכתוצאה מכך זמן ריפוי מהיר יותר, “Reader של Digest” דוחות. ויטמין C באשכולית יכול לעבוד כדי להיפטר זיהום שמרים שלך על ידי עידוד תאי הדם הלבנים שלך לעבוד קשה יותר כדי להרוס את הפולשים חיידקים הגורמים לתסמינים שלך. הוספת מספר מנות בכל יום של מזונות עשירים בוויטמין C, כגון אשכולית, עשוי להפחית את מספר הימים שאתה סובל, כמו גם למנוע זיהומים עתידיים. מזונות אחרים עשירים בוויטמין C כוללים תפוזים, לימונים, לימונים, פירות קיווי ופלפלים, במיוחד פלפלים אדומים.