ההשפעות של נטילת acetaminophen יותר מדי

סקירה כללית

Acetaminophen (Tylenol) הוא אחד התרופות הנפוצות ביותר ללא מרשם. זה משמש בדרך כלל משכך כאבים ומפחית חום. למרות over-the-counter, לוקח יותר מדי acetaminophen יכולה להיות השלכות חמורות, כולל נזק קבוע למוות ומוות. תופעות הלוואי של נטילת כמות גדולה מדי של תרופות אלה מתרחשות בשלבים.

השלב המוקדם

בתוך שעות של נטילת acetaminophen יותר מדי, אתה עלול להרגיש סחרחורת בחילה והקאות. אתה יכול להזיע ויש לי הרגשה כללית של חולה. אתה יכול גם להיראות חיוור. אם הבליעה נתפסת בשלב זה, הטיפול בתרופה הנקראת אצטילציסטאין יכול למנוע נזק כבד לאחר מכן.

השלב התיכון

על יום לאחר נטילת acetaminophen יותר מדי, הסימפטומים הראשונים עשויים לפתור. לפעמים יש לך כאבי בטן, במיוחד ברביע הימני העליון של הבטן, שם הכבד נמצא. הכבד הוא האיבר שנפגע קשות ביותר על ידי מנת יתר של יתר של acetaminophen. בשלב זה, ייתכן שיהיה מוגבר אנזימים כבד, המשקף נזק כבד מוקדם. הפרעות אחרות כוללות צהבת – מצהיבים של העור או העיניים עקב הגדלת הבילירובין – חומר נוסף שהכבד מטבוליזם, וירידה ביכולתו של הגוף לקלוט דם – תפקיד נוסף שבו הכבד ממלא תפקיד חשוב.

שלב מאוחר

שלושה עד ארבעה ימים לאחר מנת יתר הראשונית, הכבד סבלה נזק מרבי שלה. בשלב זה, אתה עלול שוב לחוות בחילות והקאות, ולהראות סימנים של כישלון בכבד – כאב, צהבת בולטת, חבורות קלות ודימום. הכליה עלולה גם להיות מושפעת. ללא טיפול, מצב זה יכול להתקדם לתרדמת ומוות. השתלת כבד עשוי גם להיות נדרש.