תרגילים עם קוצב לב

סקירה כללית

אם יש לך קוצב לב מושתל, אתה עשוי להיות מהסס או זהיר לגבי חידוש שגרת האימון. אתה עלול להיות מודאג לגבי הקוצב של היכולת להשיג או לשמור על קצב הלב מואץ, מגבלות שלך במונחים של כוח, או את עמידות של קוצב הלב. ברוב המקרים, אתה יכול להמשיך לממש לאחר התאוששות מן ההשתלה קוצב לב. לדברי Cardiac Athletes.org, הרבה תלוי במצב הלב המחייב קוצב לב, סוג קוצב הלב מושתל, ואת ההיסטוריה הלב כולו שלך. אתה צריך לדבר עם הרופא שלך על התרגילים הטובים ביותר עבור הצרכים הבריאותיים שלך.

אימון ראשוני

לדברי arrhythmia.org, אתה צריך להתחיל לאט על שגרת האימון שלך לאחר השתלת קוצב הלב שלך. הליכה היא דרך מצוינת לשרוף קלוריות ולהגביר את קצב הלב באופן מתון. במיוחד בהתחלה, אתה צריך להתחיל עם תרגיל כי הוא נמוך עד בינוני אינטנסיביות, דוחות Cardiac Athletes.org. אתה צריך גם א.ק.ג לפני תחילת שגרת האימונים שלך כדי לקבוע את הסובלנות שלך לממש. במהלך ששת השבועות הראשונים, יש להימנע מכל הרמה או משקל הנושאות את הזרוע בצד הקוצב שלך מושתל.

תרגיל קבוע

בסופו של דבר, אתה אמור להיות מסוגל לעשות את רוב סוגי התרגיל עם קוצב הלב שלך, דוחות Cardiac Athletes.org. תוכל לתכנת קצב לב מתאים ובטוח עבור אימון לב וכלי דם לתוך קוצב הלב שלך. הרופא שלך ידון כיצד להגיע לשיעור המתאים עבורך. ההגדרה הגבוהה ביותר עבור קצב הלב המימוש היא 80 אחוז קיבולת מקסימלית. תרגיל מתון דורש בדרך כלל 60% מהקיבולת המקסימלית, כך מדווח קרדיק. אתה צריך להאריך את “להתחמם” ו “להתקרר” תקופות כדי להימשך בין 10 ל 15 דקות.

תרגילים להימנע

למרות שאין מגבלות רבות על פעילות גופנית לאחר קוצב לב, יש כמה, במיוחד בחודשים הראשונים לאחר ההשתלה. לדברי Arrythmia.org, כדאי להימנע מתרגילים כגון גולף, שחייה, טניס או תרגילים אחרים הכוללים מגוון רחב של תנועה בכתפיים במהלך ששת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח. כמו כן כדאי להימנע הרמת כבד במהלך הזמן הזה. לדברי Cardiac Athletes.org, ספורט קשר אינם מתאימים לאדם עם קוצב לב, כמו אלה ספורט עלול להזיק הקוצב שלך. אתה צריך גם לטפל, גם לאחר שישה שבועות, כאשר עושים תרגילים המחייבים תנועה כתף, שכן אלה עלולים לגרום לך לרסק את חוט קוצב הלב בין הצלע הראשונה שלך עצם הבריח.