מיומנויות תקשורת משפחתיות בריאים

לדבר ישירות

להסתדר עם בני משפחה יכול להיות אתגר. לכל אדם יש אישיות שונה ודרך ייחודית להסתכל על העולם. השקפות שונות יכולות להתנגש וליצור דינמיקה נדיפה בתוך כל משק בית. שמירה על רוח של שיתוף פעולה דורשת מחויבות פעילה לתקשורת איכותית. על ידי עידוד מיומנויות תקשורת יעילה והתנהגויות, אתה יכול לזייף בסיס מוצק לבניית בית מאושר יותר.

פגישה משפחתית

כאשר מדברים עם בני משפחה, להתאמן בקביעה בקשות, רעיונות וכוונות באופן ישיר. לעתים קרובות מדי, אנשים מהססים לומר את מה שהם באמת מתכוונים ובמקום להקשיב למחשבותיהם ולדאגותיהם באמצעות ההשלכות, הביקורת או ההצהרות המחופשות לשאלות. השארת אחרים כדי לפרש את מה שאתה מתכוון לומר גזעי בלבול, אי הבנה וציפיות לא ממומש. זה יכול להיות אסון על הבריאות של המשפחה שלך. בחר בהירות כאשר אתה מדבר עם אחרים, הסרת ספק לגבי מה שאתה אומר. משפחות יוצרים קשרים חזקים יותר כאשר התקשורת אותנטית. דיבור אחד עם השני יוצר בגלוי אווירה של אמון, מרכיב חשוב בתוך משפחה בריאה.

הקשבה זהירה

מפגשים משפחתיים מאפשרים לכל אדם להישמע, ולחזק גישה מוכוונת פתרון לאתגרים. מפגשים משפחתיים טובים גם מראים כי, בעוד כל חבר שבט יש קול, החלטות נעשות עם טובת הכלל של הקבוצה בראש. התכנסויות אלה מאפשרות לילדים ולמבוגרים לחוות כיצד האפשרויות משפיעות על אחרים במשק הבית. המפגשים מאפשרים לכל אדם לשקול את שיקול דעתו. מקום המפגש לא צריך להיות פורום לגינוי או ביקורת על חברי הקבוצה. שמור על שיחות מעל הלוח, מתרכז סביב התקדמות, לא אצבע הצבעה או מניפולציה. באסיפה משפחתית יעילה, הורים וילדים עושים מאמץ מאוחד כדי למצוא מסקנות התומכות בכל אדם הנהנה מהאינטראקציה.

הקשיבו בתשומת לב ללא שיפוט, ובלי לגנות אחרים על איך הם מרגישים. כל אדם חייב להאמין כי הרעיונות שלה יתקבלו עם תגמול. כשאדם אחר מדבר, שים לב למה שהיא אומרת. הסחת דעת בזמן שמישהו מדבר הוא נתפס לעתים קרובות על ידי הדובר כמו להתעלם ממנה כאדם. על ידי הוכחת כי הרעיונות של כל אחד מבני המשפחה חשובים, אתה מעודד אחרים לעשות את אותו הדבר.