חומרים קוסמטיים מזיקים

פתלטים

אנשים משתמשים במגוון של מוצרי קוסמטיקה על העור שלהם כל יום. חלק מהכימיקלים המצויים במוצרים אלה מזיקים וגורמים למגוון רחב של בעיות בריאותיות. מינהל המזון והתרופות אינו בודק מוצרי קוסמטיקה, אך חברות קוסמטיקה נדרשות לרשום את כל החומרים במוצריהן. כצרכן, אתה צריך לקרוא את כל תוויות קוסמטיקה להיות מודעים מה כימיקלים עשויים להיות מסוכנים לבריאות שלך.

פרופילן גליקול

כמה פתלטים קיימים, והם לא קל לזהות על תוויות קוסמטיקה. לפעמים הם נקראים phethalate diethyl, או DEP, או כמו phthalate dinbutyl, או DBP. פתלטים מופיעים לקים לציפורניים, בשמים, מוצרי שיער ודיאודורנטים. הם חשודים לגרום לבעיות הרבייה אצל גברים ונשים כאחד. פתלטים עלולים גם להזיק לכליות, לריאות ולכבד.

טַלק

נמצא בשפתונים, מסנני קרינה ומוצרי טואלטיקה, פרופילן גליקול שומר על קוסמטיקה מתייבשות. פרופילן גליקול מופיע על תוויות קוסמטיות כמו פוליאתילן גליקול, או PEG, כמו פוליפרופילן גליקול, או PPG. מרכיב זה ידוע לגרום לגירוי בעור ובעין. כאשר הגוף סופג מינון גבוה של פרופילן גליקול, זה יכול לגרום לנזק ללב, כליות וכבד.

פורמלדהיד

אבקות פנים, סומק ואבקות גוף כל מכילים טלק. ידוע גם אבקת טלק, מרכיב זה עשוי להיות laced עם אסבסט, שהוא מסרטן ידוע. טלק עלול לגרום להפרעות ריאות כרוניות או חריפות ועשוי לתרום לסרטן השחלות. אתה צריך להימנע משימוש אבקות הגוף המכילים טלק, במיוחד באזור איברי המין.

פרבנים

פורמלדהיד מופיע לעתים על תוויות קוסמטיות כמו hydantoin DMDM, אוריאה diazolidinyl, אוריאה imidazolidinyl, נתרן hydroxymethylglycinate או quaternium-15. פורמלדהיד עשוי לשמש כחומר משמר במגוון של קוסמטיקה, כולל צללי עיניים, מסקרה, לקים לציפורניים, סבונים, קרמים ושמפו. פורמלדהיד הוא קרצינוגן ידוע ועשוי לגרום לקשיי נשימה, במיוחד עבור אלו הסובלים מאסטמה. כאשר זה קורה קרמים או סבונים, פורמלדהיד נספג לתוך העור עלול לגרום כאבי ראש ותגובות אלרגיות.

רמות קטנות של פרבנים אינם נחשבים מסוכן, אבל כל כך הרבה קוסמטיקה מכילים פרבנים כי אתה יכול בקלות יש שיעור חשיפה גבוה למרכיב זה. פרבנים מופיעים תחת השמות propylparaben, methylparaben, butylparaben או ethylparaben על תוויות קוסמטיים. הם משמשים משמרים ומופיעים מוצרים כגון שמפו, דיאודורנטים, משחות גילוח ואיפור. פרבנים נקשרו לבעיות פוריות ועשויים להגדיל את הסיכוי לפתח סרטן שד.