סכנות של פחמן מימן נתרן

סקירה כללית

סודיום מימן קרבונט, הידוע גם בשם סודיום ביקרבונט או סודה לשתיה, הוא נוגדי חומצה המשמשים להקלה על צרבת ועל עיכול חומצה. במקרים מסוימים, מימן קרבונט נתרן משמש כדי להפוך את הדם או השתן פחות חומצי. מימן קרבונט נתרן מגיע בטבליות אוראלי או אבקה ההכנות. כאשר משתמשים בו כנוגדי חומצה, תרופה זו נלקחת שעה עד שעתיים לפני הארוחות, בערך פעם עד ארבע פעמים ביום. נטילת פחמן מימן נתרן עלול לסכן מספר סיכונים.

Hypernatremia

Hypernatremia, או רמת נתרן מוגברת בגוף, הוא אחד הסיכונים האפשריים של נטילת פחמן מימן נתרן. Hypernatremia הוא מצב שבו רמת הנתרן בדם עולה על 145 מ”מ. Hypernatremia מתפתח כאשר הגוף מיובש או כאשר צריכת המים אינה מספיקה. עם יותר מדי נתרן בגוף, אתה יכול להפגין ממברנות ריריות יבשות, תסיסה וחוסר שקט. כאשר רמות הנתרן להיות גבוה מאוד, אתה עלול להיות עוויתות תרדמת. אם אתה על דיאטה מוגבלת נתרן, או אם אתה ילד מתחת לגיל 12, לקחת מימן סודיום פחמן בזהירות כדי למנוע איזון אלקטרוליטים נתרן.

סודיום ביקרבונט מנת יתר

אחד הסיכונים של נטילת פחמן מימן נתרן או סודיום ביקרבונט הוא מנת יתר. סודיום ביקרבונט אינו רעיל, אך הצריכה של כמויות גדולות של חומר זה, המצוי בתוספות או באבקת אפייה וסודה לשתיה, עלולה לגרום להרעלה. הסימפטומים הראשוניים של מנת יתר של נתרן bicarbonate כוללים בחילות, כאבי בטן, הקאות ושלשולים. שתיית חלב או מים היא סוג של התערבות מיידית. עם זאת, אם אתה להקיא או להיכנס לעוויתות, לא לשתות שום דבר, כדי לשמור על מעברי האוויר ברור פטנט.

לחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה או יתר לחץ דם יכול להתרחש כסיכון אפשרי של מימן נתרן פחמן להשתמש. לחץ דם קריאה מעל 140/90 מ”מ כספית פוגעת העורקים, הוורידים וכלי הדם. לחץ דם גבוה מגביר את הסיכון לאי ספיקת כליות, שבץ ומחלות לב. נתרן יכול לתרום יתר לחץ דם על ידי הגדלת נפח הדם. נתרן יש תכונות למשוך מים ולשמור אותו בגוף. מגבלות נתרן למבוגרים לא יעלה על 2,300 מ”ג ליום.