סימני פנים של שבץ

שיתוק בפנים יכול להתרחש לאחר שבץ, על פי MedlinePlus. למעשה, כמה תסמינים בפנים עשויים לנבוע משבץ מוחי. הכרה מוקדמת של סימני הפנים של שבץ יכול להיות המפתח להתאוששות שבץ. על פי המכון הלאומי להפרעות נוירולוגיות ושבץ מוחי (NINDS), אדם החשוד בשבץ צריך להגיע לבית החולים מוקדם ככל האפשר להתערבות מיוחדת.

אחד הסימנים הברורים ביותר של שבץ הוא צניחה. MedlinePlus מדווח כי בגלל שבץ מוחי לעיתים קרובות משפיעים על השרירים בצד אחד של הגוף, ירידה זו מתרחשת בדרך כלל רק בצד אחד של הפנים. אדם שחווה שבץ יכול להיראות חסר הבעה בצד אחד של פניו ונורמלי בצד השני. הצד הפגוע של הפנים עשוי גם להופיע ירידה עקב ירידה בגוון השרירים.

אדם שיש לו שבץ עלול להתקשות לחייך. כי צד אחד של הפנים מושפע לעתים קרובות בעוד השני אינו, רק פינה אחת של הפה של האדם עלול להעלות חיוך. בשל שיתוק פנים חד צדדי, הצד השני של הפה עלול בקושי לזוז או לא לזוז בכלל.

בגלל שיתוק בפנים הנובע משבץ הוא בדרך כלל חד-צדדי, אדם אינו יכול להעלות את שתי הגבות בו-זמנית. בהתאם לחומרת שבץ, גבה אחת עשויה אפילו להיראות נמוך יותר על הפנים, כמו שרירי המצח בצד זה עשוי להיות טון נמוך.

בנוסף לזלילת פנים ולגבות לא אחידות, אדם שיש לו שבץ עלול להתקשות בשליטה על אחד העפעפיים. זה נפוץ עפעף אחד להישאר סגור או סגור חלקית, גם כאשר השני פתוח.

עוד סימן של שבץ הוא קהות או עקצוץ בצד אחד של הפנים. NINDS מדווח שחוסר תחושה חד צדדי נפוץ לאחר שבץ מוחי. זה יכול להיות קשה יותר להרגיש מגע קל או לחץ על צד אחד של הפנים, או כי הצד של הפנים עשויים להרגיש כמו “סיכות ומחטים”.

סקירה כללית

פנים

חיוך עקום

גבות לא אחידות

עפעף סגור

חוסר תחושה בפנים

לדברי Mayo Clinic, בעיות ראייה נפוצים לאחר שבץ. זה יכול להיות בחלקו עקב ירידה בשריר העין. אדם שיש לו שבץ עלול להיות בעיה לשמור על עין אחת מיושר או לא יוכלו להתמקד. זה יכול לגרום ראייה מטושטשת, ראייה כפולה או אפילו שדה ויזואלי ירד (כגון ראיית מנהרה או שדה חזותי לחתוך בצד אחד). אתה יכול גם להבחין כי אחד העיניים של האדם הוא פנה פנימה או החוצה.

אדם שסובל משבץ עלול להתקשות לשלוט בתנועות הלשון והפה. לדברי Mayo Clinic, זה לעתים קרובות תוצאות דיבור עילגת. עוד סימן הפנים של שבץ הוא ירידה ביכולת להעביר במלואו את הלשון בצד או למעלה ולמטה. זה יכול להיות גם קשה לפתוח ולסגור את הפה.

מסכן עיניים

הפחתת בקרת הלשון