סימנים של כוויות קור

סקירה כללית

Overexposure לטמפרטורות מתחת 32 מעלות צלזיוס יכול לגרום כוויות קור, עור קפוא ורקמות באזורים של חשיפה קר. אצבעות הם מקום נפוץ עבור כוויות קור, כי כלי הדם הרחוקים ביותר מן הלב להתכווץ במזג אוויר קר כדי לחסוך דם לאיברים העיקריים. פחות חמצן מגיע לאצבעות, כך תאים במוות רקמות מתחילים למות. זה יכול להוביל גנגרנה, אוניברסיטת ויסקונסין סטיבנס פוינט אומר.

השכבה החיצונית של הקפאת העור (כוויות קור)

ב כוויות קור קל, רק את השכבה החיצונית של העור קופא. אצבעות הכפור קורנות ללבן כאשר הנוזל בשכבת העור החיצונית מתגבש. כמו אצבעות להתחמם, הם redden ויכול להישאר אדום במשך כמה שעות. העור על האצבעות עשוי להיות מכאיב, מגרד ו tingly כפי שהוא מפשיר, והוא עשוי להיות נפוח. כוויות קור קלות נקראות לפעמים כפור. אצבעות קל כוויות יש לחמם לאט, אין להשתמש בחום יבש. אם הרקמה מחוממת במים, להשתמש במים חמים, לא חמים. כוויות קור באצבעות ניתן למנוע על ידי כיסוי הידיים עם כפפות או כפפות, על ידי הסרת כיסויי יד רטובים מיד או ללבוש כפפות יבשות או לצאת מהקור כאשר הסימנים הראשונים מופיעים. כפפות לשמור על הידיים שלך חם יותר כפפות, ללבוש כפפות תחת כפפות מספק הגנה עוד יותר. בדרך כלל ניתן לטפל באצבעות קור.

הקשחת עור (כוויות קור מתקדמות)

בכפור קור מתקדם יותר, העור על האצבעות הופך לבן אפרפר מתקשה, מרגיש עץ קהה. האצבע עשויה להתפוצץ, עם נוזל ברור או חלב בשלפוחיות. שלפוחיות לא צריך להיות מנוקב. אצבעות לא צריך להיות מחומם מחדש ולאחר מכן refrozen, אם אתה לא יכול להגיע למקום שבו האצבעות ניתן להפשיר ביסודיות מעל 45 דקות בערך, אין להפשיר עד שאתה מגיע למקום שבו אתה יכול. אצבעות כפור לא צריך להיות שפשף, במיוחד עם שלג. ברגע שהאצבעות מחוממות, אצבעות נפרדות מכוויות זו בזו על ידי עטיפת כל אחת מהן בתבשילים סטריליים, ואינן מזיזות את האצבעות יותר מהנדרש. עישון ואלכוהול מכווצים כבר כלי דם פגומים עוד ירידה בזרימת הדם, ויש להימנע. חפשו טיפול רפואי אם הצבע והרגש אינם חוזרים לאצבעות מיד, אומרת אוניברסיטת מרילנד, או אם מתפתחים חום או תסמינים חדשים אחרים.

רקמת המלח (כוויות קור קשות)

כוויות קור חמור עלול לגרום לנמק, או רקמות מתות. אצבעות מכווצות קשות הופכות שחורות ועשויות להידבק. שרירים, גידים, עצבים, מיתרים ועצמות יכולים להיות מושפעים, על פי מרכז הבריאות מקינלי מאוניברסיטת אילינוי. האצבעות יכולות להיפגע עד כדי כך שהן צריכות לקטוע, אך ייתכן שיחלוף עד שישה שבועות כדי לראות עד כמה הנזק חמור, אומרת מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן.