מזונות עשירים באשלגן וסידן

יְרָקוֹת

הן סידן אשלגן לתרום מערכת העצבים תקין תפקוד השרירים. על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, אשלגן עשוי גם לעזור לתרום לתפקוד הטוב ביותר של סידן: בניית ושמירה על עצמות חזקות. מבוגרים צריכים לצרוך 2000mg של אשלגן מדי יום, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. המכונים הלאומיים לבריאות, משרד תוספי התזונה, או ODS, ממליצים למבוגרים עד גיל 50 לצרוך 1,000 מ”ג סידן ביום, מ -50 ואילך, אתם זקוקים ל -1,200 מג ליום. שני המינרלים כמעט תמיד נוכחים באותו מזון, אם כי בממדים משתנים מאוד.

דגים, בשר ומאכלי ים

תרד, כרוב, ברוקולי, כרוב סיני לפת לפת הם גבוהים במיוחד בסידן ואשלגן. רוב הגרגרים הם די גבוהים באשלגן מכילים כמות מספקת של סידן כדי לתרום באופן משמעותי לצריכת התזונה היומית שלך כאשר הם נצרכים בכמויות גדולות, על פי ה- ODS. מוצרי מאפה ודגנים עשויים להיות מועשרים בתוספת סידן.

חלב וזרעים

כל סוגי הבשר מכילים אשלגן. אבל מעט מאוד סוגים של בשר יש הרבה סידן, ארה”ב מחלקת החקלאות מדרג חזיר כמו te הגבוהה ביותר של בשר עבור תוכן סידן, עם פחות מ 50 מ”ג למנה. דגים ופירות ים הם מקור טוב יותר של סידן ואשלגן: סלמון , סרדינים, בקלה ו flounder מכילים את כל החומרים המזינים, כמו סרטנים כמו סרטן. דגים עם עצמות רכות, אכילות, כמו סרדינים ודגים משומרים בעצמות כמו סלמון או דג טונה יש את הסידן ביותר.

מזונות אחרים

חלב ויוגורט הם מקורות עשירים הן סידן והן אשלגן. כוס אחת של חלב 2%, למשל, מכילה 293 מג של סידן ו 342 מג של אשלגן. הגבינות עשירות באופן אחיד בסידן, גם גבינת קוטג ‘גבוהה במיוחד באשלגן. גרעיני חמניות ודלעת גבוהים הן בסידן והן באשלגן. זרעי שומשום גבוהים בסידן, עם רמות נמוכות אך משמעותיות של אשלגן.

מזונות מסוימים מועשרים בדרך כלל עם סידן יש כמויות משמעותיות של אשלגן, גם מיץ תפוזים, למשל. קטניות כמו שעועית שחורה וצהובה הן גם גבוהות מאוד הן בסידן והן באשלגן, בנוסף לתכולת הסיבים הגבוהה שלהן. סויה ומוצרי סויה כמו טופו וחלב סויה הם מקורות טובים לאשלגן. פולי סויה מלאים יש סידן משמעותי, מוצרי סויה מעובד מכילים רק כמויות גבוהות של סידן אם הם היו מועשר או, במקרה של טופו, מעובד עם מלח סידן.