מזונות עבור דיאטה PCOS

סקירה כללית

תסמונת שחלות פוליציסטיות (PCOS) היא הפרעה הורמונלית נפוצה המשפיעה על נשים בגיל הפריון. לדברי Mayo Clinic, נשים עם PCOS לפתח ציסטות קטנות רבות המופיעות לאורך הקצה החיצוני של השחלות. המומחים פוריות ג ‘ורג’ המדינה כי כמה נשים עם PCOS נמצאו כי יש התנגדות אינסולין מלווה רמות גבוהות בצום האינסולין בדם.

פחמימות

על פי מחקר של מארתה מק’קיטריק, RD, CDE, דיאטנית רשומה, מחנכת סוכרת מורשית, יועצת העריכה של OBGYN.net, פחמימות יכולות לגרום לעליה חדה ברמות הסוכר בדם, דבר הגורם לאינסולין לייצר ספייק ולתרום להתנגדות לאינסולין. ד”ר וולטר Futterweit, פרופסור קליני של המחלקה לאנדוקרינולוגיה של בית הספר לרפואה של הר סיני מציע כי נשים שאינן שמנות להגביל את צריכת היומיום שלהם לא יותר מ 50% פחמימות מורכבות מורכבות, עקיפת פחמימות מעודן יותר נפוץ כמו לחם לבן שולחן סוכר. הוא מציע כי נשים שמנות להגביל את צריכת הפחמימות היומית שלהם לא יותר מ 40 אחוז של התזונה שלהם. פחמימות מורכבות לא מזוקקות כוללות אורז חום ודגנים מלאים כמו שיבולת שועל.

אינדקס גליקמי נמוך

McKittrick אומר נשים עם PCOS נוטים להיות קשה לאבד משקל. לדבריה, ירידה במשקל של 5% בלבד יכולה לעזור להקל על רבים מהתסמינים הקשורים ל- PCOS, כמו תקופות מחזור לא סדירות ורמות אינסולין נמוכות. על פי מדד אינדקס גליקמי, מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך (GI) מייצרים תנודות נמוכות יותר בדם בדם ובאינסולין ויכולים להאריך את תחושת המלאות. אכילת מזונות עם GI נמוך יכולה להפחית את כמות האינסולין המיוצר ולסייע בהפחתת המשקל: מזונות עם GI נמוך כוללים תפוחים, משמשים, אספרגוס, שעורה, ברוקולי, כרובית, סלרי, דובדבנים, רוב מיצי פירות, אשכוליות, שעועית ירוקה , חסה, גלידה דלת שומן, חלב, לחם שלם ודגנים מרובות, פסטה מחיטה רגילה, אפרסקים, אגסים, שזיפים, עגבניות ויוגורט.

חֶלְבּוֹן

דיאטה דלת פחמימות לעתים קרובות בסופו של דבר להיות גבוה בשומנים רוויים, אשר יכול להגדיל את הסיכון למחלות לב, סימפטום נוסף של PCOS. McKittrick מציע לבחור חלבון כי הוא נמוך בשומן מן החי כגון דגים, עוף, גבינת קוטג ‘, ביצים, וגבינה דלת שומן. על פי המרכז לבריאות נשים צעירות, כולל כמה חלבון, פחמימות ושומן בכל ארוחה או חטיף ישמור רמות האינסולין אפילו יותר לעזור לשמור על משקל בריא. הם ממליצים להוסיף שעועית, אגוזים, טופו, חלב, רכיכות, חמאת אגוזים לרשימה של חלבונים בריאים להיות נצרך מדי יום.