מזונות החוסמים את ספיגת השומן

סקירה כללית

השומנים מכילים בעיקר חומצות שומן רווי, רב בלתי רווי, חד בלתי רווי וטרנס. על פי איגוד הלב האמריקני, שומנים רב בלתי רוויים ושומנים בלתי רוויים נחשבים לשומנים בריאים משום שהם מונעים את הפקדונות של הכולסטרול, או חומרים שומניים המצטברים על קירות עורקי הלב. שומנים רוויים וטרנס נחשבים לא בריאים משום שהם מעודדים את הצטברות הפיקדונות הכולסטרול השומן על קירות העורקים, מה שיכול להוביל למחלות לב, התקף לב ושבץ. הדרך הטובה ביותר לחסום את ספיגת השומן היא לשלב פעילות גופנית סדירה עם דיאטה דלת שומן בריאה המורכבת מפירות, מזון המבוסס על סויה ודגנים מלאים.

תפוחים

תפוחים טובים לחסימת ספיגת שומן מכיוון שהם מכילים סיבים ופחמימות מורכבות הנקראות pectin, על פי ShapeFit.com. פקטין מונע מהגוף לספוג כמויות גדולות של שומנים. אכילה אחת עד שתי מנות של פירות מדי יום יכולה לעזור לך להפחית את כמות השומן שהגוף סופג, על פי ShapeFit.com. ואת האתר סיבים תזונתיים מזון מדגיש פירות אחרים המכילים פקטין, כולל בננות, אשכוליות, תפוזים ומשמשים.

מזונות סויה

אם אתה מנסה להגביל את כמות השומנים שאתה לעכל, נסה לצרוך מזון סויה. סויה מכילה רמות גבוהות של חומצות שומן חיוניות, ויטמינים, סיבים ולציטין, חומר מזין המסייע לשבירה של שומנים טבעיים המאוחסנים בתוך הגוף, על פי ShapeFit.com. בנוסף, לציטין עשוי לעזור למערכת העיכול שלך לשבור שומנים ולחסום את היווצרות של פיקדונות שומן. ארגון הבריאות הצרכני של קנדה קובע כי חלק מהמזונות המכילים סויה כוללים חלב סויה, זרעי סויה יבשים, רוטב סויה, טופו, טמפה, קמח סויה, נאטו ומיסו.

דגנים מלאים

מקור מזון טבעי שיכול לחסום את ספיגת השומן הוא דגנים מלאים. על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד, דגנים מלאים יכולים להוריד את הסיכון למחלות לב, סוכרת מסוג 2 וסרטן. MayoClinic.com קובע כי דגנים מלאים מכילים כמות בריאה של סיבים, אשר תומך בתנועות המעי הרגיז, מסייע לירידה במשקל, מוריד את רמות הכולסטרול ושולט ברמות הסוכר בדם. לדברי בית הספר להרווארד לבריאות הציבור, מזונות אחרים המכילים סיבים הם שעורה, שיבולת שועל, אורז חום, שעועית, אגוזים, זרעים ולחם מחיטה מלאה.