מזון הנלחם בנוירופתיה

ויטמין B-Rich מזון

נוירופתיה, הידועה גם בשם נוירופתיה היקפית או דלקת עצבים, היא מצב הנגרם על ידי נזק עצבי שעלול לנבוע ממחלות כגון סוכרת, פציעות, זיהומים או חשיפה לרעלים שונים. התסמינים הנפוצים כוללים עקצוץ, צריבה ו / או חוסר תחושה וכאב בידיים וברגליים. לדברי Mayo Clinic, תזונה בריאה עשויה לעזור למנוע או להפחית את הסימפטומים של נוירופתיה עבור אלה בסיכון הגדול ביותר.

פירות וירקות

ויטמיני B הם ויטמינים מסיסים במים המסייעים בפירוק המזון במהלך העיכול. לדברי המומחה לבריאות טבעית, אנדרו וייל, מ.ד., ויטמיני B נדרשים גם לתפקוד עצבי בריא ועשויים לעזור לאלו המפתחים נוירופתיה שאינה קשורה למחלה מסוימת, כגון סוכרת. מקורות מזון חשובים של ויטמין B כוללים דגני דגנים מלאים ומזון עשיר בחלבונים, כגון בשר, עוף, דגים, שמרי בירה, חלב, ביצים, קטניות, תפוחי אדמה ובוטנים. אם אתם חווים נוירופתיה היקפית, משלבים מגוון רחב של מזונות עשירים בוויטמין B באופן קבוע לתוצאות הטובות ביותר.

חלבון רזה

פירות וירקות מספקים מבחר רב של ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון – חומרים מזינים הידועים לתמיכה במערכת חיסון בריאה ומניעת זיהומים ומחלות. הקליניקה של Mayo ממליצה על תזונה עשירה בפירות וירקות מזינים עבור אלו שחווים נוירופתיה. פירות וירקות עשויים להיות השפעה מתרככת על רמת הסוכר בדם, וזה מועיל במיוחד עבור אלה שיש להם או נמצאים בסיכון לסוכרת. לשלב מגוון של ירקות טריים, צבעוניים ופירות לתוך הדיאטה שלך על בסיס קבוע, עקבי לקבלת התוצאות הטובות ביותר. פירות וירקות הסיכוי הטוב ביותר לתמוך מערכת החיסון הבריאה הם אלה העשירים ביותר נוגדי חמצון. דוגמאות כוללות דובדבנים, פירות יער, תפוזים, אשכוליות, ענבים אדומים, קיווי, אבטיח, עגבניות, תרד, כרוב, ברוקולי, בצל, נבטי בריסל ופלפלים. אם חוסר תחושה קיצוני שלך הוא חמור, לשמור מראש לחתוך, מוכן לאכול פירות וירקות על היד כדי להפחית מתח וכאב הכרוך בהכנת מזון.

חלבון מאפשר לגוף לבנות רקמת שריר רזה ותורם לתיקון רקמות. המרפאה של Mayo מציעה מזון חלבון רזה, כגון עוף ומוצרי חלב דלי שומן, כאלמנטים חשובים בתזונה בריאה עבור אלו עם נוירופתיה פריפריאלית. מזונות עשירים בשומנים רוויים ושומנים טרנס, כגון בשר שומני, חלב מלא, חמאה, גבינות ומזון מטוגן או מעובד היטב, עשויים להגביר את הסיכון למחלות לב, סוכרת ומצבים אחרים ויש להימנע מהם. לשלב מגוון של חלבון רזה מקורות לתוך הדיאטה שלך – כגון עוף ללא בשר עוף לבן, קטניות, חלב דל שומן, יוגורט, טופו ודגים – לקבלת תוצאות אופטימליות. אם יש לך סוכרת בנוסף נוירופתיה, מזונות חלבון רזה הם בעלי ערך במיוחד. יש להם השפעה קלה על רמות הסוכר בדם. כאשר אתה עושה לצרוך מזונות עתירי שומן, להגביל את גודל המנה שלך ולעשות כמיטב יכולתך כדי להפוך את הצריכה הזאת התרחשות מזדמנת.