השפעות כולסטרול גבוהות על העיניים

כולסטרול גבוה, או hyperlipidemia, מאופיין על ידי נוכחות בדם של כולסטרול הכולל גבוה באופן חריג – בשילוב lipoprotein בצפיפות גבוהה, או HDL, ו lipoprotein בצפיפות נמוכה – LDL, LDL גבוה באופן נורמלי – כולסטרול רע, ו / או טריגליצרידים גבוהים באופן חריג. מצב זה יכול להיות שלילי משפיע על העיניים שלך, גרימת ארקוס הקרנית, וריד הרשתית חסימה xanthomas.

פיקדונות לבנבן, אפור או צהבהב סביב היקף הקרנית קשורים עם כולסטרול גבוה, במיוחד בקרב אנשים עם רמות כולסטרול גבוהות מאוד ואלה עם hyperlipidemia משפחתי (נטייה מוקדמת להורדת כולסטרול גבוה בדם טריגליצרידים). קראו ארקוס הקרנית, טבעת זו המופיעה סביב איריס הוכח גם להיות קשורה סוכרת ולחץ דם גבוה, כך בדיקות נוספות יש צורך לקבוע את מצב הבריאות הבסיסית כאשר ארקוס הקרנית הוא הבחין. שכיחותה עולה עם הגיל, והיא שכיחה יותר בקרב גברים מאשר נשים. ארקוס הקרנית אינו משפיע בדרך כלל על הראייה, והטיפול מתמקד בדרך כלל בשליטה על הכולסטרול.

מחלת כלי הדם של העין היא דאגה אצל אנשים עם כולסטרול גבוה. כולסטרול מסמן את כלי הדם בעין בדיוק כפי שהוא מסמן את כלי הדם בחלקים אחרים של הגוף. כאשר הצטברות כולסטרול מגיע לרמה מסוימת, יכול לחסום את כלי הדם של הרשתית להתרחש. קריש דם זה עלול לנתק את אספקת הדם לחלקים של העין או להתפרץ, ובסופו של דבר מוביל לאובדן הראייה בעין מושפעת (ים). בדרך כלל, הסימפטומים של חסימת ורידים הרשתית לקרות בחריפות עם מטופלים חווים טשטוש פתאומי או אובדן חלקי או מוחלט של הראייה. טיפולים עבור חסימת וריד הרשתית כוללים אספירין וטיפולי לייזר. התוצאות ישתנו במקרה, אך במקרים רבים ניתן לשחזר חלק מהחזון.

Xanthomas הם פיקדונות שומני מתחת לעור המייצרים רך, צהבהב bumps על פני העור. הם עשויים להתרחש סביב העין ובחלקים אחרים של הגוף, כמו גם, כולל המרפקים, המפרקים, הגידים, הברכיים והישבן. אמנם לא מדבק או מזיק כשלעצמם, הם יכולים להיות מעוותות והם סימן לבעיה רפואית חמורה יותר חמורה הקשורים שומנים בדם גבוהות. מדי פעם, xanthomas עלול להתפוצץ (הנקרא xanthomas eruptive), שבו זמן תשומת הלב הרפואית צריך מיד לחפש.

סקירה כללית

קורנוס ארקוס

איבוד ורידים ברשתית

Xanthomas