השפעות הריון בגיל העשרה

סקירה כללית

הריון בגיל העשרה הוא בעיה רצינית שעלולה להשפיע ברצינות על עתידה של אישה צעירה. כל הריון העשרה יהיה אתגר כמו בני נוער בדרך כלל חסרים מיומנויות צורך להתמודד עם הריון ואמהות. סבלנות, בגרות ויכולת להתמודד עם הלחץ נדרשים על ידי אמהות הרות לכל הגילאים. הריון העשרה עלול להשפיע גם על התינוק. המרכזים האמריקאיים לבקרת מחלות ומניעתן מציינים כי תינוקות שנולדו לבני נוער עשויים להיות בעלי יכולת פיתוח אינטלקטואלית חלשה יותר, ומיומנות נמוכה יותר יקבעו ציונים בגן. הם עשויים גם להיות בעיות רפואיות שוטפות בעיות התנהגותיות.

סיבוכים רפואיים

סיבוכים רפואיים מתרחשים לעיתים קרובות אצל בני נוער בהיריון, על פי האקדמיה האמריקנית לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. לעתים קרובות מדי, בני נוער אינם מחפשים טיפול רפואי הולם במהלך ההריון. סיבוכים שעלולים להתרחש במהלך ההריון העשרה כוללים אנמיה, toxemia, לחץ דם גבוה, preacenta previa ולידה מוקדמת של התינוק. טיפול רפואי שוטף הוא חיוני כדי למנוע סיבוכים אלה מאיים על ההריון ועל שלומה של האם.

משבר רגשי

נער עלול לסבול משבר רגשי אם היא נכנסת להריון ולא רוצה את התינוק. משבר זה עלול להוביל להתנהגות פריחה כגון ניסיון להפיל את התינוק או ניסיון התאבדות.

דאגות לגבי העתיד

אי ודאות לגבי העתיד עשויה להתעורר כאשר העשרה בהריון. נער עשוי להרגיש שאין לה ידע מספיק כדי להיות אמא. יש לה גם חששות לגבי האופן שבו התינוק ישפיע על חייה וחלומותיה לעתיד.

חינוך מושהה

חינוך עשוי להיות מושהה כאשר מתבגר בהריון. כמה בני נוער בהריון עשויים להחליט לעזוב את בית הספר התיכון. אחרים שהיו מתכננים ללמוד במכללה בעתיד עלולים לדחות את החוויה לאחר שנכנסו להריון. הם עשויים להחליט להתמקד התינוק או מתחתנים ולא להמשיך חינוך נוסף.

עישון ושימוש בסמים עלול להיות בעייתי במהלך הריון העשרה. בני נוער לא יכול להיות כוח הרצון להפסיק להשתמש בחומרים שיכולים להזיק לתינוק המתפתח.

עישון סמים

תְשִׁישׁוּת

תשישות עלולה להתרחש במהלך הריון. העשרה בהריון צריך לנסות לממש במהלך ההריון, עם זאת, אם תשישות עולה חשוב לדעת כי זה לעתים קרובות חלק נורמלי של ההריון. קבלת תקן 8 שעות שינה בכל לילה (או יותר) חשוב.

דיכאון עלול להתעורר כאשר נער הוא בהריון. העשרה עלול ליפול לתוך דיכאון בעת ​​שניסה להתמודד עם הרגשות הריון יוצר וכל משוב שלילי אולי על ההריון מחברים ובני משפחה. הורמונים משתנים כי ההריון גורם עשוי גם להניע דיכאון.

ברגע שתינוקם נולד, בני נוער אינם מוכנים או מסוגלים לתת לו את תשומת הלב המוחלטת הדרושה לו. נער לא יכול להיות אמא מספקת כי היא מוצפת על ידי הצרכים המתמידים של התינוק. היא עלולה להתרגז על חוסר החופש לקיים אינטראקציה עם קבוצת עמיתים שלה בגלל התינוק.

קשיים כספיים עשויים להתעורר במהלך ההריון העשרה או לאחר התינוק נולד. זה יקר לגדל תינוק. בני נוער שאין להם עבודה במשרה מלאה עשויים להיאבק כדי לכסות את ההוצאות הבסיסיות של החיים עם התינוק.

דִכָּאוֹן

הזנחה של בייבי

בעיות עם כספים