מזונות להימנע כאשר יש לך אבני מרה

סקירה כללית

על פי המכונים הלאומיים לבריאות, אבני מרה להתרחש כאשר הפקדות גבישי של נוזל העיכול טופס בכיס המרה. הסוגים הנפוצים ביותר של אבני מרה נוטים לגרום עודף של כולסטרול במרינה. כדי למנוע את הכאב הקשורים התקפות אבן, רופאים ורופאים רפואה אלטרנטיבית לייעץ לשינוי בתזונה. לדעת אילו מאכלים להימנע יקטין את אי הנוחות ויכול למנוע אבני מרה חדשות מ להרכיב. שקול לחסל מזונות בסיכון גבוה שעלולים להחמיר את מצבו של אבן הירח.

ביצים

רופאים ממליצים לגזום או להסיר ביצים מן הדיאטה בגלל רמות הכולסטרול הגבוה שלהם ואת האפשרות של קורלציה בין תנאי כיס המרה ואלרגיות למזון. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, ביצים הן מזון אלרגן גבוהה והם גבוהים בכולסטרול. שני גורמים אלה גורמים להם סיבה סבירה לגירוי של כיס המרה.

שמנת בשר

מחלקת התזונה והדיאטה של ​​בתי החולים של אוניברסיטת נורפולק ונוריץ ‘ממליצה להימנע מבשר עם תכולת שומן גבוהה. זה כולל בשר אדום, בשר חזיר, בשרים לארוחת צהריים, נקניקיות ודגים שמנים. תחליפי שומן בשר עם מקורות חלבון רזה כגון דגים קרים, עוף ותרנגול הודו. בעת הכנת עוף, תמיד להסיר את העור ואת השומן כדי למנוע גירוי אבן מרה.

אוכל מטוגן

לחסל מזונות מטוגנים עמוק מן הדיאטה שלך. זה כולל גם מזון מהיר רבים ידוע לשמצה בשומנים רוויים. הימנע בישול עם קיצור ירקות מוצק, מרגרינה ושומן מן החי. טיגון מזון עם שומן מוקשה חלקית, שומן טרנס ושומנים רוויים יחמיר כאב בכיס המרה ואי נוחות. השתמש שמן זית או קנולה כחלופה בריאה לטיגון.

אוכל מעובד

חומצות שומן טראנס, הנמצאות בדרך כלל במזון ארוז, נוטות לעורר סימפטומים של אבני מרה לפי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. יצרני מזון רבים צמצמו או ביטלו שומנים טרנס מקווי המוצרים שלהם, אבל לבדוק תוויות תזונתיים רק כדי לוודא. אם יש ספק, להימנע פריטים מזון ארוז כמו שבבי תפוחי אדמה, קרקרים, עוגיות, סופגניות, קינוח או צלחת תערובות צד.

חולים עם מחלת גרסטון צריך להימנע מאכילת מזונות המכילים מרכיבים מזוקקים. לחם לבן, פסטות קמח מזוקקות, אורז לבן וסוכר מזוקק מומרים שומן מאוחסן, מה שעלול להוביל לעלייה ברמת הכולסטרול במרינה. לדברי ד”ר מייקל Murray, מזונות מעובדים הם נמוכים בסיבים, דיאטה דלת סיבים היא אחת הסיבות העיקריות של אבני מרה. מקל על מזונות מזוקקים כגון לחם מחיטה מלאה, פסטה מחיטה מלאה ואורז חום. שינויים תזונתיים עשויים להפחית את הסימפטומים ולמנוע את הצורך בניתוח.

מזונות מעובדים

HealthHype.com מזהיר כי מוצרי חלב מלאים שומן מהווים סיכון עבור אלה מאובחנים עם אבני מרה. חלב, גבינה, יוגורט, גלידה, שמנת חמוצה ושמנת חמוצה מכילים רמות גבוהות של שומן מן החי – קשר שכיח לסיבוכים בכיס המרה. נסה להקטין את כמות החלב בתזונה או לרכוש נמוך שומן תחליפים רזה. זה יספק את הצורך סידן תזונתיים הדרושים כדי לשמור על העצמות והשיניים בריא.

מַחלָבָה