מזונות המשפיעים לרעה על תסמונת הרגליים חסרת המנוחה

קָפֵאִין

על פי קרן תסמונת רגליים חסרות מנוח, תסמונת הרגליים חסרת מנוחה, הפרעה נוירולוגית, כרוכה דחף עז להזיז את הרגליים, אשר לעיתים קרובות מלווה תחושות זחילה מצמרר. הסימפטומים מתחילים או מחמירים בעת מנוחה ושיפור כאשר הרגליים זזות. ההקלה מתרחשת במהלך הפעילות ונמשכת כל עוד הפעילות נמשכת. לבסוף, הסימפטומים להחמיר בערב, במיוחד כאשר שוכב. חולים צריכים להימנע ממזונות מסוימים שהופכים תסמינים של תסמונת הרגליים חסרות מנוחה.

כּוֹהֶל

לדברי Mayo Clinic, אנשים עם תסמונת רגליים חסרות מנוחה צריכים להימנע מקפאין ומוצרים המכילים קפאין, כולל שוקולד ומשקאות כמו תה וסודה. אם הסימפטומים משתפרים לאחר מספר שבועות של קפאין, אז המטופל יודע להימנע מזונות אלה לצמיתות.

פסטה לחם

אלכוהול עשוי בתחילה להרגיע חוסר מנוחה ולגרום להרגעה, אך לאחר כשעה בערך, האפקט הזה דועך ויכולת סימפטית של ריבאונד עלולה להחמיר את חוסר מנוחה של הרגל והפרעות בשינה. ירידה אלכוהול, אשר עשוי גם להפעיל או להגדיל את טווח או עוצמת הסימפטומים של תסמונת רגליים חסרות מנוחה עבור רוב האנשים. לדברי מדסקייפ, יינות אדומים וליקרים כהים המכילים אמינים או טאנינים מחריפים את הסימפטומים יותר ממקורות אחרים של אלכוהול.

גלידה

על פי “העקרונות והפרקטיקה הרפואית של דוידסון”, מחלת הצליאק מייצרת רירית חריגה במעי הדק, המייצרת חוסר ספיגה. גלוטן, חלבון חיטה ושפון, גורם למחלה. על פי כתב העת “מחלות עיכול ומדעים”, ד”ר לאונרד וינסטוק ערך את המחקר האפידמיולוגי הראשון המחפש קשר של מחלת צליאק עם תסמונת רגליים חסרות מנוח. הוא למד 85 חולים עם מחלת צליאק ומצא כי שכיחות תסמונת הרגליים חסרת המנוחה היתה 35%, שכיחות המחלה היא השיעור שבו מתרחשים מקרים חדשים באוכלוסייה בזמן מסוים. הוא מצא את שכיחות של רגליים רגליים חסר מנוחה היה 25 אחוזים, השכיחות של המחלה היא אחוז האוכלוסייה שנפגעו על ידי המחלה בזמן מסוים. על פי כתב העת “רפואת שינה”, כפי שדווח על ידי ד”ר שליני מנצ’אנדה, ארבעה חולים אשר סבלו ממחלת צליאק שאושרו על ידי ביופסיה של התריסריון הראו שיפור בסימפטומים של תסמינים רגליים חסרי מנוח לאחר דיאטה נטולת גלוטן. חולים עם תסמונת רגליים חסרות מנוחה אמורים להפחית את צריכת הפסטה ולחם.

כל הטעמים של גלידה עלול לגרום או לגרום להחמרה של תסמינים רגליים חסרות מנוח. לדוגמה, גלידה שוקולד מכיל קפאין. בנוסף, כמה מותגי גלידה עשויים להכיל גלוטן. הגלידה של בן וג’רי היא אחד המותגים המעטים שאינם נטולי גלוטן. חולים עם תסמונת רגליים חסרות מנוחה אמורים להפחית את צריכת הגלידה.